eGreeno Blog Mój Prąd - dodatkowy budżet na wsparcie programu

12.11.2020, 15:13
Mój Prąd - dodatkowy budżet na wsparcie programu

Uwaga!!! Budżet programu Mój Prąd wyczerpany!!! Program "Mój Prąd" powstał, aby zachęcić inwestorów do produkcji prądu z energii słonecznej. Dofinansowanie w wysokości 5000 zł do instalacji o mocy między 2kWp a 10kWp, można otrzymać składając wniosek do 18 grudnia 2020.

W dniu 6 listopada został złożony 200-tysięczny wniosek, który wyczerpał miliardowy budzet przeznaczony na obecnie trwający program wsparcia instalacji fotowoltaicznych. Jednakże budżet rządowego programu "Mój prąd" zostanie zwiększony o dodatkowe 100 mln zł - poinformował we wtorek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program ma być kontynuowany w 2021 roku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych wnioskodawców i wywiązując się z obietnicy zakończenia naboru dopiero za nieco ponad miesiąc, zdecydowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska o zwiększeniu puli dostępnych środków w „Moim prądzie" – wskazuje wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski. "Dodatkowe 100 mln zł, to szansa dla kolejnych 20 tys. osób” - dodaje.

Nabór trwa do 18 grudnia 2020 r. Dziennie składanych jest nawet 1000 wniosków jednego dnia. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapewnia, że wszystkie złożone na czas wnioski będą rozpatrzone, ale ze względu na ich liczbę wypłata może nastąpić dopiero w przyszłym roku.